VMHP verdiept zich in diversiteit
01-11-07 - Blauwtje meldt dat de opdracht van minister Ter Horst, meer diversiteit in de politietop, ook de VMHP raakt. De politievakorganisatie verdiept zich de komende tijd daarom in het onderwerp. 'Diversiteit is geen sociale issue, maar een businessissue,' schrijft voorzitter Sanne Eichhorn alvast in Blauwtje.
Diversiteit business issue
'Diversiteit is geen social issue van een paar enthousiaste collega's. Het is een businessissue. Divers samengestelde teams presteren nu eenmaal beter dan teams met een eenzijdige samenstelling. De politie wil een afspiegeling zijn van de samenleving, de top moet daarin het voorbeeld geven. Met de schaarste van goede mensen op de arbeidsmarkt kun je niet anders dan breed kijken.
Keerzijde
De streefcijfers hebben ook een keerzijde: het raakt leden die deze instroom zien als concurrentie. Mocht u wakker liggen van de instroom van diversiteit: het merendeel -70%- blijft net als nu bestaan uit de traditionele groep doorstromers.
Je moet er elke dag aan werken
Een groot aantal bedrijven en een klein aantal korpsen heeft overigens jaren geleden al de keuze gemaakt om werk te maken van diversiteit. Het effect is zichtbaar bij die organisaties; de leiding is breed samengesteld. Het behoud en ontwikkeling van deze teams is niet vanzelfsprekend, daar moet je elke dag aan werken. En dat is bij heterogene teams niet anders dan bij homogene teams.'
Auteur: Sanne Eichhorn voorzitter VMHP
Bron: Blauwtje, 1 november 2007 'Diversiteit
