Frustratie groeit over voortrekken vrouwen en allochtonen bij politie
11-03-10 - De mannelijke politietop voelt zich gepakt, omdat die volgens hen ten onrechte worden gepasseerd ten gunste van vrouwen en allochtonen. Een tiental politietoppers zou zelfs uit frustratie zijn vertrokken: de topbanen zijn onbereikbaar. VVD-Kamerlid Fred Teeven hekelt de ontstane leegloop en vindt dat de voorkeursbehandeling nergens op slaat. Dit meldt het AD op 11 maart 2010.
Volgens de krant had Marc Jacobs zich bij politie Friesland opgewerkt tot de groep 'strategische' politiefunctionarissen, maar schrijft hij nu politiethrillers omdat hij te horen kreeg: “Je kunt solliciteren tot je blauw ziet, maar het wordt een vrouw of allochtoon.” Hij zou volgens het AD morgen nog aan de slag willen als korpschef.
Volgens de Raad van Korpschefs is er geen reden het beleid te wijzigingen. Wel worden de effecten er van bekeken. Woordvoerder Ron Looijen: “Vrouwen en allochtonen brengen andere kennis en netwerken mee. Dat is, naast het feit dat we een afspiegeling van de samenleving willen zijn, nog steeds het belang van dit beleid.” Hij benadrukt volgens de krant dat de helft van de plekken nog steeds beschikbaar is voor mannen en autochtonen. Ook zegt hij: “Wij hebben bovendien ook gesproken met vertrokken collega's. Soms zijn ze blij omdat ze veel leren in het bedrijfsleven. Ze worden op die manier bovendien nog meer van waarde als ze willen terugkeren, want dan hebben ze ook meer kennis en een groter netwerk.”
Bron: AD, 11 maart 2010 ‘Frustratie groeit over voortrekken vrouwen en allochtonen bij politie’
